توسعه ملکان با مساله‌شناسی راهبردی

شناسه خبر: |

 

 

به گزارش آوای ملکان، گفته می‌شود این ستاد اطلاعات کمی و کیفی در مورد ظرفیت‌ها و مسائل و مشکلاتی که در ارتباط با توسعه و اشتغالزایی شهرستان دارای اهمیت است را جمع‌آوری می‌کند و اقدامات مشارکتی را با هدف پیشرفت روزافزون در پیش می‌گیرد.

«لیلا مصری»، رئیس اداره محیط زیست ملکان که با حفظ سمت و صدور حکم از سوی فرماندار ملکان به عنوان مسئول ستاد توسعه این شهرستان انتخاب شده، روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ستاد با برخورداری از کارگروه‌های تخصصی، توسعه همه‌جانبه و پایدار شهرستان را هدف قرار داده است.

وی اضافه کرد: برای نمونه «حمایت از تولید و سرمایه‌گذار» یکی از این کارگروه‌های۱۰گانه به شمار می‌رود که رونق تولید در سطح شهرستان را از طریق تسهیل سرمایه‌گذاری و رفع موانع دنبال می‌کند و بر همین اساس نیز پنجشنبه گذشته جلسه‌ای با حضور سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در محل فرماندار و با حضور مسئولان رده بالای شهرستان برگزار شد.

وی با قدردانی از نماینده مردم و فرماندار ملکان به دلیل برنامه‌ریزی و راهبری این ستاد، بیان کرد: ملکان با وجود ظرفیت‌های قابل توجه، متاسفانه در بخش صنعت چندان توسعه نیافته و بیکاری جوانان شهرستان نیز ناشی از همین کمبود است.

به گفته وی ستاد توسعه شهرستان روزهای پرکاری را پشت سر می‌گذارد و پنجشنبه گذشته نیز یک جلسه با حضور بانوان فعال در زمینه مشاغل خانگی و با تاکید بر اشتغال خانگی بانوان بی‌سرپرست و بدسرپرست برگزار شد که بسیار امیدبخش بود.

«مصری» با بیان اینکه امسال به همت مسئولان برای بیش از۵۰۰ بانوی ملکانی اشتغالزایی شده، اضافه کرد: اکنون کارگاه‌های مختلف مشاغل خانگی در زمینه‌های قالی‌بافی، خیاطی، کیف‌بافی، رشته‌بری، عرق‌گیری و غیره در روستاها و شهرهای ملکان، لیلان و مبارک‌شهر فعال است و چند کارگاه خوداشتغالی نیز طی دهه فجر افتتاح می‌شود.

بهمن قائلی، فرماندار ملکان نیز در همایش اخیر تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران با اشاره به تشکیل ستاد توسعه در محل فرمانداری و فعالیت کارگروه‌های تخصصی آن، تاکید کرد که «از این پس متقاضیان ایجاد واحدهای تولیدی بدون نیاز به مراجعه به ادارات مختلف، تمام امور و کارهای خود را می‌توانند از طریق این ستاد پیگیری کنند».

«سیدعلی موسوی»، نماینده مردم ملکان نیز با بیان اینکه اکنون مدیریت شهرستان برای حمایت صفر تا صد از سرمایه‌گذاران آمادگی دارد، توسعه این شهرستان را نه فقط در عرصه اقتصادی بلکه در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی را مورد تاکید قرار می‌دهد و معتقد است که اگر ستاد توسعه به درستی بتواند مساله‌شناسی راهبردی را هدف قرار دهد، افق روشنی پیش‌روی پیشرفت و آبادانی این شهرستان قرار می‌گیرد.

اگرچه تنها چند روز از تشکیل ستاد توسعه ملکان می‌گذرد اما به نظر می‌رسد بتواند گام‌های اساسی برای تسهیل سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی در این شهرستان بردارد زیرا پیشرفت روزافزون و رفع موانع پیش‌روی آن به دغدغه محوری همه مسئولان این شهرستان در دولت سیزدهم تبدیل شده است.

منبع:ایرنا

 

  •                                                

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.